Teraz wszystkie zakupy dostarczamy bezpłatnie na terenie Polski

Aeronautica Militare

Włoski autentyzm

Gdy myślimy o stylu i modzie, przychodzą nam do głowy oczywiście Włochy, to tam – jak w soczewce – skupia się południowy temperament i kreatywność. Znajdują one swoje odzwierciedlenie również w marce Aeronautica Militare.

 

Sercem brandu jest inspiracja włoskimi siłami powietrznymi, od lat inspirują one twórców i projektantów oraz zachwycają nie tylko fanów latania i militariów, ale i poszukiwaczy wyrazistego stylu, jak również entuzjastów niekwestionowanej jakości noszonej odzieży. W Aeronautica Militare stawia się na ekskluzywność i autentyczność, dlatego wszystkie emblematy, dekoracje i odznaki są dokładnie takie, jak te, które noszą piloci sił powietrznych na co dzień. Zaczerpnięte z wojskowości motywy, kroje i kolorystyka stanowią zatem intrygujący mariaż odzieżowych konwencji i modowej kreatywności.

Historia marki

Przyjrzyjmy się początkom. Założycielem marki jest Cristiano Sperotto, który stworzył swój pierwszy rzemieślniczy zakład krawiecki w Thiene w prowincji Vicenza po drugiej wojnie światowej. W 1960 roku wyspecjalizował się w produkcji luksusowej odzieży skórzanej dla kobiet i mężczyzn, a marka o tej samej nazwie rozszerzyła się na rynki krajowe i międzynarodowe. W 1979 roku dołączyli do firmy jego synowie: Paolo i Armando Pio.

Ważną datą jest także rok 2004, kiedy to Sztab Generalny Włoskich Sił Powietrznych podpisał wieloletnią umowę z firmą na sprzedaż odzieży i akcesoriów noszących emblematy i logotypy Sił Powietrznych i Frecce Tricolori. Od tego czasu marka stworzyła różnorodne linie produktowe, które doceniane są przez szerokie grono miłośników samolotów, akrobacji, włoskiego stylu życia i oczywiście nietuzinkowej mody.

Marka Aeronautica Militare wypracowała niebanalne połączenie kilki stylów, to w niej spotykają się miejski streetwear i najmodniejsze trendy z wybiegów, użytkowy design łączy się z modową finezją. Należy jeszcze raz podkreślić jakże istotną dla marki oryginalność elementów, które stanowią jej niewątpliwy znak rozpoznawczy: od wyjątkowego, oczywiście militarnego w charakterze logotypu, aż po liczne emblematy lotnicze i wariacje na temat klasycznych krojów odzieży na co dzień. Co warte odnotowania, włoskie Siły Powietrzne podpisały z marką Aeronautica Militare porozumienie, na mocy którego naszywki wykorzystywane w projektach charakteryzuje oryginalny, lotniczy design, będąc tym samym gwarancją autentyczności.

Wyznaczniki designu

Podniebne podróże, odwaga i ciekawość świata - te wartości nie tylko inspirują, ale z magnetyczną siłą przyciągają wielu fanów mody; kiedyś tylko we Włoszech, dzisiaj już na całym świecie. Nie ulega wątpliwości, że twórcy marki mają świetne wyczucie i modową świadomość, a dzieje się tak przede wszystkim tam, gdzie stylowy design łączy się z wygodą i komfortem. Odzież Aeronautica Militare jest zatem funkcjonalna i niebywale praktyczna, w szerokiej ofercie znajdziemy więc między innymi t-shirty, bluzy czy kurtki dla mężczyzn, a także rozbudowany wachlarz odzieży streetwearowej, z szortami, dresami, czapkami, paskami etc. Kobietom natomiast proponuje się intrygujące warianty w postaci kombinezonów ( jakże świetnie podkreślających figurę, a przy tym jednoznacznie nawiązujących do militarnej stylistyki), sukienek i spódnic. Inspirowane militariami motywy znajdują wiele entuzjastek, które chcą podkreślić swój silny charakter i szukają modowej wyrazistości. Na militarnych motywach się jednak nie kończy, często dodawane do nich są modne elementy, jak np. szalenie popularne od kilku sezonów tropikalne printy czy materiały o opalizującej, przykuwającej wzrok fakturze, jak również nieśmiertelne skórzane kurtki, płaszcze z futrem i akcesoria, które powinny znaleźć się w każdej szafie.

 

Trzeba dodać, że w swojej różnorodności i bogatej ofercie markę Aeronautica Militare charakteryzuje także spójność. Dzięki przemyślanemu projektowaniu można z powodzeniem łączyć różne elementy garderoby. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, którzy pragną w modzie estetyki, ale i funkcjonalności, mogą oni z łatwością i poczuciem idealnego dopasowania stworzyć spójne stylizacje o wielu wariantach i obliczach. Tym bardziej, że fani mody znajdą w Aeronautica Militare odzież i dodatki na każdą porę roku i wiele okazji, od codziennego użytkowania, aż po bardziej formalne sytuacje.

Niepozorna wyrazistość, czyli detale

Na niepowtarzalność Aeronatica Militare składają się także detale. Oryginalne lamówki, herby i emblematy – nawiązujące oczywiście do odzieży wojskowej – są gwarancją unikalności, ekskluzywności i autentyczności. Wśród naszywanych emblematów znajdują się nawiązania np. do brygady 2° Gruppo, czyli jednostki odpowiedzialnej za transport, 15° Stromo – czyli do jednostki operacyjnej zapewniającej bezpieczeńs5646two i poszukiwania zaginionych w ekstremalnych warunkach osób, z kolei np. grupa 50° Stromo jest nazywana Czarnymi Panterami i odpowiada za kwestie związane z bezpieczeństwem elektronicznym w sieci. Inspiracji jest wiele więcej, są wśród nich również jednostki strzeleckie, transportowe, zaopatrujące w amunicję czy pożywienie, a nawet formacje akrobatyczne. Każdej z nich Aeronautica Militare daje wyraz w designie odzieży, twórcom zależy bowiem na łączeniu historii i współczesności, realnych działań i projektowania nowej rzeczywistości, estetyki użytkowej i tej prosto z wybiegów, a nic tak nie przykuwa uwagi, jak umiejętnie wkomponowany w odzież detal.

Bestsellery Areonautica Militare

Nowości Areonautica Militare

 

do góry
{nocache:e81c103ae3ddafea861573deee685ff8#0}
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium